Leczenie szkorbutu

czarwone kapsułki z witaminami Nieleczony szkorbut jest zawsze śmiertelny. Jednak śmierć w wyniku szkorbutu jest rzadkością w dzisiejszych czasach. Ponieważ to, co jest niezbędne aby wyleczyć chorobę to wznowienie spożycia witaminy C. Szkorbut jest łatwy w leczeniu jeśli jest poprawnie zidentyfikowany. Konsumpcja suplementów diety i / lub owoców cytrusowych są sposobem na wyleczenie tej choroby.

Szczegóły leczenia choroby

Leczenie polega na regularnym przyjmowaniu odpowiednich dawek witaminy C, zarówno doustnie jak i pozajelitowo. W leczeniu szkorbutu stosuje się syntetyczną witaminę C (tabletki, kroplówki) oraz owoce i warzywa bogate w naturalną witaminę C.

Badania na człowieku

Ważniejsze badania żywieniowe na ludziach, u których eksperymentalnie wywołano szkorbut, były prowadzone na uchylających się od wojska poborowych podczas II wojny światowej w Wielkiej Brytanii i na "ochotnikach" więziennych w późnych latach 1960. Oba przeprowadzone badania wykazały, że wszystkie oczywiste objawy szkorbutu wcześniej wywołane eksperymentalną dietą z ekstremalnie niską zawartością witaminy C mogą być całkowicie usunięte przez dodatkową suplementację witaminy C, wystarczyło tylko 10 mg na dzień. W tych eksperymentach, nie stwierdzono różnic klinicznych u mężczyzn otrzymujących 70 mg witaminy C na dzień, a tymi którzy otrzymali 10 mg.